OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA XV ZWYKŁA 16 LIPCA 2017 R.

1. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne . W sprawach pilnych i ważnych proszę po wieczornych Mszach św. zgłaszać się do Ks. Leszka , który będzie mnie zastępował.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo i poświęcenie kierowców oraz pojazdów mechanicznych. Oddamy się pod opiekę św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na środki transportu dla misjonarzy.
4. Odpust Parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła naszego patrona, będzie we wtorek 25 lipca o godz.18.00.
5. Prace na dachu świątyni posuwają się naprzód. Oprócz gontu wiele drewnianych elementów z krokwiami i belkami musiało zostać wymienione na nowe. Dziękuję wszystkim za modlitwę i indywidualne ofiary złożone na ten cel. Ofiarodawcy są wpisywani do Pamiątkowej Księgi i w ich intencji co roku na uroczystość św. Jakuba sprawowana będzie Msza św. Bardzo serdecznie dziękuję panom Dariuszowi Kozaneckiemu i Grzegorzowi Jaskólskiemu za podstawienie przyczep i wywożenie starego gontu, a czynili to codziennie przez tydzień. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie państwa Wojciechowskim za upieczony placek i artykuły spożywcze dla górali, także państwu Zielińskim za garmażerkę – z całego serca Bóg zapłać.
6. W drugą niedzielę miesiąca składka na remont dachu wyniosła 4tys.223zł.65gr. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
7. Dziękuję również za przyniesione dary na stół na plebanię.
8. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech spocznie na nas, byśmy przez słowo niosące pomoc i uzdrowienie czynili słyszalnym Królestwo Boże.


                                                                                       Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                   Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA XIV ZWYKŁA 9 LIPCA 2017 R.

1. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na remont dachu. Bardzo serdecznie dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za każdą złożoną ofiarę na ten cel. Gont został już przywieziony i od poniedziałku ruszają prace na dachu. Potrzebne będą w poniedziałek rano o godz.8.00 dwie przyczepy. Kto z rolników może je podstawić, to proszę o kontakt.
2. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Szkoły w Niechanowie i pracownikom za umożliwienie skorzystania z noclegu pielgrzymom udającym się na Jasną Górę z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Dziękuję wszystkim uczestnikom wspólnej wieczornej modlitwy z pielgrzymami w naszej świątyni. Dziękuję za przygotowaną zupę w stołówce szkolnej. Dziękuję panu Józefowi Fabiszakowi za ofiarowane wszystkie produkty na zupę dla pielgrzymów, dziękuję za ofiarowaną wodę dla pielgrzymów ze sklepu „Pelikan” , dziękuję za przyniesione placki , ciastka i owoce - w imieniu pielgrzymów składam serdeczne Bóg Zapłać.
3. We wtorek święto św. Benedykta, Patrona Europy
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
5. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwa o dobre żniwa
6. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.
7. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię.
8. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Mariannę Walkowiak l.86 zam. w Miroszce ( ostatni krótki czas w Witkowie) - pogrzeb odbył się w sobotę Dobry Jezu…
9. Niech Bóg napełni nas błogosławieństwem, które nas uzdrowi, które pozwoli nam wzrastać i dojrzewać w wierze i miłości. Niech Bóg błogosławi wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach. Niech błogosławi wszystkim rolnikom i ogrodnikom.


                                                                                            Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                        Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA XIII ZWYKŁA 2 LIPCA 2017 R.


1. We wtorek 4 lipca około godz. 18.30 przybędzie do naszej parafii pielgrzymka rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej udająca się na Jasną Górę. O godz.20.30 Pielgrzymi przeprowadzą w kościele uroczysty Apel Jasnogórski na który Drogich Parafian i Gości serdecznie zapraszam. Pielgrzymi będą nocowali w szkole. Tam również spożyją skromny posiłek. Kto z parafian mógłby upiec jakiś placek dla pielgrzymów to bardzo proszę po południu zanieść do szkoły.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do Służby Bożej , a w piątek spowiedź święta od godz.15.00. Co pół godziny okazja do Komunii św.
4. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
5. Odwiedziny chorych będą w piątek od godz.9.00 wioski poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie.
6. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z wymianą gontu na części drewnianej naszej świątyni
7. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na nowy dach kościoła.
8. Polecam Przewodnik Katolicki.
9. Dziękuję za przyniesione dary na stół na plebanię.
10. Błogosław nas Ojcze na kolejny tydzień naszego życia: czy to wakacyjnego, urlopowego czy wytężonej pracy
                                                                                                             Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                       Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA 25 CZERWCA 2017 R.

1. Bóg zapłać drogim Parafianom i Gościom za obecność i wspólną modlitwę podczas oktawy Bożego Ciała oraz udział w procesji w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej z panem organistą na czele, Strażakom za niesienie baldachimu i asyście .Paniom Niosącym różaniec i feretron, także młodzieży, dzieciom sypiącym kwiatki, paniom katechetkom i wszystkim uczestnikom za wyznanie naszej wiary Bóg zapłać.
2. Nabożeństwa czerwcowe przed Mszą św. o godz.17.45
3. W środę przypada 61 rocznica Poznańskiego Czerwca. Ten strajk generalny był wołaniem o wolność Ojczyzny i chleb. Zapraszam do modlitwy za naszą Ojczyznę i tych , którzy wówczas zostali zabici przez władzę komunistyczną.
4. W czwartek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.11.00 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi
Ks. Paweł Kiejkowski, który pomaga nam w duszpasterstwie. Niech Jezus Chrystus zawsze prowadzi naszego solenizanta swoimi drogami i udziela hojnie swych darów, a Matka Boża ma w swojej opiece.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe z wymianą tajemnic różańcowych o godz.17.30
7. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
8. Do chorych udam się w przyszłym tygodniu
9. Polecam Przewodnik Katolicki.
10. Błogosław nas Ojcze w naszej codzienności, ucz nas wolności także tej wakacyjnej, abyśmy w każdym czasie żyli jak chrześcijanie. Niech Twoje błogosławieństwo nas prowadzi.
                                                                                                           Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                        ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA 18 CZERWCA 2017 R.

1. W ubiegłą niedzielę miało miejsce świętowanie Jubileuszy kapłańskich. W imieniu
Ks. Pawła i moim, pragniemy serdecznie podziękować za piękną oprawę tej uroczystości. Szczególnie panu Tomaszowi, naszemu organiście i kościelnemu, że wziął na siebie ciężar przygotowania jubileuszy i organizacyjnie wszystko było na wysokim poziomie. Dziękujemy również bardzo serdecznie Ks. Leszkowi za przepiękne Słowo Boże, które wygłosił na Mszy św. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom dzięki, którym ta wspaniała uroczystość mogła się odbyć. Dziękujemy za otrzymane dary i ofiary, za piękne złożone życzenia od wszystkich grup parafialnych, samorządu, szkoły i OHP. Bardzo serdecznie dziękuję za przepiękny kielich mszalny otrzymany od darczyńców i pozostałe upominki i kwiaty. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za poczet sztandarowy i asystę. Wszystkim Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i dar obecności składamy Bóg zapłać .
2. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i tym wszystkim Osobom, którzy w szczególny sposób włączyli się w przeżycie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA . Bardzo serdecznie dziękuję Drogim parafianom za zbudowanie ołtarzy i ich piękny wystrój. Dziękuję całej służby liturgicznej , Ochotniczej Straży Pożarnej niosącej baldachim, sztandar i obstawiającej drogę procesji oraz asyście. Paniom i młodzieży niosącym feretrony. Dziękuję paniom katechetkom, panu organiście, scholi, dziewczynkom tak pięknie sypiącym kwiatki , dzieciom Pierwszokomunijnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej Uroczystości. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za uczestnictwo, modlitwę i za wspólne dzieło uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie - BÓG ZAPŁAĆ.
3. Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy za sprzątanie i porządkowanie terenu wokół kościoła i trasy procesji.
4. Msze św. w czasie Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła.
5. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym
6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków ze zbóż i kwiatów oraz przyzywanie Bożego Błogosławieństwa dla naszych pól.
7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 16.00 i 18.00 – po tej Mszy św. procesja do ołtarza Serca Pana Jezusa , gdzie nastąpi akt oddania i powierzenia naszej parafii oraz całej Ojczyzny Sercu Jezusowemu. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest to też Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
8. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Msze św. będą odprawiane w następujący sposób: dla Szkoły Podstawowej w czwartek o godz.8.30, a dla Szkoły Gimnazjalnej w piątek o godz.8.15. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy
9. W piątek przypada Dzień Ojca. Wszystkich ojców polecać będziemy św. Józefowi i Matce Bożej.
10. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.
11. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom za dary na stół.
12. Bóg zapłać za złożone ofiary w drugą niedzielę miesiąca. Zebrano 3tys.756zł. Bóg zapłać za ten dar serca.

                                                                                                                ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                      Proboszcz 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
11 CZERWCA 2017R.


1. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 8.30, 11.00 i 13.00. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz.15.00. Dziękuję za zrozumienie. O godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa z okazji 30 rocz. moich święceń kapłańskich i 25 rocznicy święceń Ks. Prof. Pawła Kiejkowskiego.
2. Dzieci próbę sypania kwiatków, będą miały w poniedziałek i wtorek o godz.17. 00. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatków do sypania , aby dzieciom ich nie zabrakło.
3. W środę wieczorem Msza św. o Najświętszym Sakramencie z procesją Eucharystyczną. Prosimy do procesji asystę liturgiczną ministrantów i kandydatów, Strażaków do niesienia baldachimu i do asysty, Panie z Żywego Różańca , młodzież do niesienia feretronu i dzieci sypiące kwiatki. Zapraszamy Drogich Parafian w środę i przez całą oktawę Bożego Ciała.
4. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - BOŻE CIAŁO. Msze św. w kościele o godz. 8.30 i 11.00 – po tej Mszy św. wyruszy z kościoła Procesja Bożego Ciała i przejdzie ul. Różaną , Kwiatową, XXX-Lecia i wrócimy ul. Parkową do kościoła.
5. Bardzo proszę dzieci , które miały w tym roku I Komunii św. o uczestnictwo w procesji w albach i ustawienie się za dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Dziewczynki mogą sypać kwiatki .
6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ulic przez, które przejdzie procesja za życzliwe przyjęcie prośby o zrobienie ołtarzy – Bóg zapłać.
7. Msze św. przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła
8. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu będą po Mszy św. o godz.18.00
9. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na remont dachu naszej świątyni
10. Biuro parafialne w środę do południa będzie nieczynne.
11. Polecamy Przewodnik Katolicki.
12. Bóg zapłać , za dary na stół na plebanię.


                                                                                             Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                     Proboszcz
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 4 CZERWCA 2017 R.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia związane z Centrum Opatrzności Bożej i Budową Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przed Kościołem służba liturgiczna zbierać będzie do okolicznościowych puszek ofiary na ten cel.
2. Bardzo serdecznie dziękuję drogim Parafianom za wspólne nabożeństwa majowe na poszczególnych wioskach. Dziękuję panu organiście Tomaszowi za przygotowanie nagłośnienia i pieśni na te nabożeństwa. Dziękuję za odnowienie figury Pana Jezusa w Nowej Wsi. Dziękuję wszystkim osobom , które przy figurach gromadzili się również i w następnych dniach. Żywię głęboką nadzieję , że w przyszłym roku takie nabożeństwa będą kontynuowane.
3. W poniedziałek w święto NMP Matki Kościoła Msze św. o godz.11.00 i 18.00
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym o godz.17.45.
5. Nabożeństwa czerwcowe w dzień powszedni przed wieczorną Mszą św. o godz.17.45
6. W sobotę przypada wspomnienie bł. Bogumiła, patrona naszej Archidiecezji
7. W Niedzielę 11 czerwca o godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. Jubileuszowa z okazji 30 rocznicy moich święceń kapłańskich i 25 lecia kapłaństwa Ks. Prof. Pawła Kiejkowskiego . Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Dziękuję za zrozumienie. Serdecznie zapraszam Drogich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy dziękczynienia za dar kapłaństwa i wypraszania kolejnych powołań do służby Bożej. Przed Mszą św. Jubileuszową będzie wyświetlony fragment filmu z moich święceń kapłańskich z Lublina o godz. 12.25.
8. W przyszłą Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
9. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00 w kościele.
10. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na remont naszej świątyni. Ciąg dalszy rusztowania zostało wczoraj postawione, jeszcze została wieża. Specjaliści górale od gontu ze względu na prace ,które się przeciągnęły w innym miejscu dojadą do nas w połowie czerwca.
11. Polecam Przewodnik Katolicki i książeczki o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie.
12. Próby dziewczynek do sypania kwiatków będą 12 i 13 czerwca o godz.17.00 (tj. w poniedziałek i wtorek)
13. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom za dary na stół na plebanię.

                                                                                                                          ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                    Proboszcz 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
28 MAJA 2017 R.

1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom , paniom katechetkom, dzieciom, panu organiście , służbie liturgicznej. Bóg zapłać za złożony dar ołtarza w wysokości(800zł) na złocenie i renowację monstancji. Całościowy koszt odnowienia monstrancji wyniósł 1500 zł. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tej pięknej parafialnej uroczystości.
2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe przed Mszą św. o godz.17.30.W poniedziałek nabożeństwo majowe będzie w Niechanowie przy figurze Matki Bożej przy ul. Polnej o godz.19.30 a we wtorek również w Niechanowie o godz.19.30 przy figurze Matki Bożej przy mniejszym rondzie. Serdecznie zapraszam.
3. W czwartek i piątek nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I- wsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św., o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi i Komunii św. W sobotę o godz.17.30 różaniec i wymiana tajemnic różańcowych z litanią do Serca Pana Jezusa.
6. Chorych parafian odwiedzę w tym tygodniu w piątek na wioskach poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie. Początek od godz.9.00
7. W sobotę spotkanie i czuwanie na Lednicy. Jest to 21 Spotkanie Młodych.
8. W przyszłą niedzielę 4 czerwca obchodzimy Dzień Dziękczynienia Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem . W tym dniu przeprowadzana jest we wszystkich parafiach zbiórka przed kościołem na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. W naszej parafii taką zbiórkę przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.
9. W czerwcu obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przejdziemy ulicami Różaną, Kwiatową, XXX-Lecia i Parkową. Proszę o zbudowanie ołtarzy: I-ołtarz ul. Różana przy domu nr 46. Budują mieszkańcy domów nr 44, 42, 37,35 i 39 : II –ołtarz ul. Kwiatowa przy domu nr 1A, budują mieszkańcy domów nr 1, 6, 4, 5 i z ul. Zielonej nr 1.: III –ołtarz przy ul. XXX-lecia nr 16, budują mieszkańcy domów nr 18,14,17,19,12, i 15: IV –ołtarz przy ul. Parkowej nr 12 , budują mieszkańcy domów nr 11, 10 i XXX-lecia nr 4, 5 i 6. Serdecznie proszę o podjęcie się tego zadania. Już teraz wszystkim stawiającym ołtarze bardzo serdecznie dziękuję.
10. W Niedzielę 11 czerwca o godz.13.00 zostanie odprawiona Msza św. Jubileuszowa z okazji 30 rocznicy moich święceń kapłańskich i 25 lecia kapłaństwa Ks. Prof. Pawła Kiejkowskiego . Wyjątkowo w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Dziękuję za zrozumienie. Serdecznie zapraszam Drogich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy dziękczynienia za dar kapłaństwa i wypraszania kolejnych powołań do służby Bożej.
11. Polecam Przewodnik Katolicki
12. Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.

                                                                                                                                     Ks. Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                              Proboszcz 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 MAJA 20171. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele przystąpi do I Komunii św. 49                                 ( czterdzieścioro dziewięcioro) dzieci. Zbiórka przed kościołem o godz.10.15. Pamiętajmy w naszych modlitwach o     tych dzieci i ich rodzicach.
2. W Białym Tygodniu Od poniedziałku do soboty dzieci I komunijne przychodzą codziennie na Msze św. o                       godz.18.00. W białym tygodniu nabożeństwa majowe będą wyjątkowo po Mszy św.
3. W tym tygodniu nabożeństwa majowe będą również na wioskach; w poniedziałek w Mikołajewicach o godz.19.30     w czwartek w Drachowie o godz.19.30, w piątek w Goczałkowie o godz.19.30. Serdecznie zapraszam.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o urodzaje
5. W biurze parafialnym i zakrystii można składać wymienianki na II półrocze
6. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na składkę w kościele w drugą niedzielę miesiąca. Zebrano 3tys.734 zł. J               Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
7. Z parafii jest organizowana pielgrzymka do Rzymu do grobu św. Jana Pawła II z audiencją środową na Placu św.       Piotra w dniach od 24 września do 30 września. Można się jeszcze zapisywać. Pierwsza wpłata 300 zł.
8. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.
    składam serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                      Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 MAJA 2017


1. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona zostanie na nasze cele gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę na tacę z     całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3. Próby dla dzieci przygotowujących się I Komunii św. w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz.16.00
4. Spowiedź święta dzieci przed I Komunią św. w sobotę o godz.10.00. Natomiast spowiedź św. dla rodziców ,                 chrzestnych rodzeństwa i krewnych w piątek od godz.16.30 i w sobotę od godz.15.30 do 17.30.
5. Do sprzątania kościoła i terenu wokół świątyni przed uroczystością I Komunii św. zapraszam rodziców w czwartek     po Mszy św. o godz.18.00
6. W przyszłą niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele przystąpi do I Komunia św.                         49(czterdzieścioro dziewięcioro) dzieci . Zbiórka przed kościołem o godz.10.15. Miejsca w ławkach i w kościele           bardzo proszę zostawić dla rodziców i chrzestnych. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.
7. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o godz.17.30. W piątek w połączeniu z nabożeństwem koronka do               Miłosierdzia Bożego, a w niedzielę o godz. 14.30.
8. W biurze parafialnym do końca maja można składać wymienianki za zmarłych na drugie półrocze
9. W sobotę 20 maja na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie odbędzie się Piknik Prymasowski – rodzinna impreza                adresowana do wszystkich mieszkańców i gości bez względu na wiek. Gwiazdą wieczoru będzie Golec uOrkiestra.       Zaprasza Prymas Polski. Piknik rozpocznie się około godziny 15.30.
10. Z parafii jest organizowana pielgrzymka do Rzymu do grobu św. Jana Pawła II z audiencją środową na Placu św.     Piotra w dniach od 24 września do 30 września. Można się jeszcze zapisywać. Pierwsza wpłata 300 zł.
11. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

                                                                                                     Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 MAJA 20171. Składam serdeczne Bóg zapłać drogim parafianom i gościom za liczny udział , modlitwę i uczestnictwo we Mszy         św. odpustowej z okazji Opieki św. Józefa. Dziękuję całej służbie liturgicznej z panem organistą Tomaszem.               Dziękuję Żywemu Różańcowi niosącemu różaniec , strażakom za niesienie baldachimu, dzieciom sypiącym                   kwiatki. Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękuję.
2. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania i Życia Konsekrowanego.               Prośmy w naszych modlitwach o nowe powołania do służby Bożej.
3. We wtorek będę na nabożeństwie majowym o godz.19.30 w Nowej Wsi przy figurze, natomiast w piątek o                   godz.19.30 w Marysinie również przy figurze. Zapraszam mieszkańców tych miejscowości do wspólnej modlitwy.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
5. W czwartek o godz.19.00 czuwanie i adoracja dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.                     zakończona nabożeństwem majowym.
6. Pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się I Komunii św. w piątek o godz.16.00
7. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o godz.17.30 , a w niedzielę o godz. 14.30. W piątek w połączeniu z             nabożeństwem koronka do Miłosierdzia Bożego.
8. W sobotę 13 maja o godz.10.00 próba dzieci przed rocznicą Komunii św. , po próbie spowiedź św., a w niedzielę         14 maja rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00.
9. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę 10 maja o godz. 16.30
10. W sobotę 13 maja specjalne nabożeństwo majowe poświęcone Matce Bożej z Fatimy o godz. 17.30. W tym roku        obchodzimy 100-tną rocznicę wydarzeń fatimskich. Serdecznie zapraszam.
11. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na cele gospodarcze
12. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za zmarłych na drugie półrocze.
13. W czerwcu obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku przejdziemy ulicami Różaną, Kwiatową,          XXX-Lecia i Parkową. Proszę o zbudowanie ołtarzy: I-ołtarz ul. Różana przy domu nr 46. Budują mieszkańcy                domów nr 44, 42, 37,35 i 39 : II –ołtarz ul. Kwiatowa przy domu nr 1A, budują mieszkańcy domów nr 1, 6, 4, 5 i       z ul. Zielonej nr 1.: III –ołtarz przy ul. XXX-lecia nr 16, budują mieszkańcy domów nr 18,14,17,19,12, i 15: IV –            ołtarz przy ul. Parkowej nr 12 , budują mieszkańcy domów nr 11, 10 i XXX-lecia nr 4, 5 i 6. Serdecznie proszę o          podjęcie się tego zadania. Już teraz wszystkim stawiającym ołtarze bardzo dziękuję.
14. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię. 


                                                                                                      ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                              Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017


1. Jutro 1 maja przypada święto ku czci św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej parafii obchodzimy odpust           Opieki św. Józefa, który historycznie przypisany jest do naszej parafii od XVIII wieku. Sumę odpustową o                   godz.11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Sławomir Zadłużny proboszcz parafii w Mielżynie i Gorzykowie.             Proszę strażaków do niesienia baldachimu i Żywy Różaniec do niesienia różańca. Nabożeństwo majowe o                     godz.10.30.
2. W środę 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, . W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na       Mszy św. o godz.11.00.
3. Przypominam o wywieszeniu flag - znaku i symbolu naszej Ojczyzny i Narodu.
4. W środę 3 maja o godz.15.00 Msza św. w intencji maturzystów. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
5. W czwartek zapraszam na Mszę św. w intencji Strażaków z OSP z Niechanowa o godz.17.00 z okazji św. Floriana
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca . W czwartek nabożeństwo o urodzaje po                 wieczornej Mszy św. i powołania do służby Bożej. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz.16.00 i co pół       godziny Komunia św. Wieczorem koronka do miłosierdzia Bożego
7. Odwiedziny chorych będą w piątek wioski poza Niechanowem od godz. 9.00 , a w Niechanowie w sobotę od               godz. 9.00
8. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie książeczek dzieciom przygotowujących się do I Komunii św.         w sobotę 6 maja na Mszy św. o godz.18.00. Dzieci przynoszą ze sobą świece.
9. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz.17.30 , a w niedzielę o godz. 14.30.
10. Nabożeństwo w pierwszą sobotę połączone z nabożeństwem majowym o godz.17.30.
11. Przypominam o planowanej pielgrzymce do Rzymu z naszej parafii w dniach od 24 września do 30 września.             Można się jeszcze zapisywać. Koszt pielgrzymki to 1600zł. Pierwsza wpłata 300 zł.
12. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.
13. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Mariannę Budzyńską l.94 z Mikołajewic – pogrzeb odbył się w środę. Dobry          Jezu.....


                                                                                                         Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                 Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
23 kwietnia 2017 R.


1. Dzisiejsza niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą                           św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3. Spotkanie dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w środę o godz.16.00 w kościele.
4. W piątek po Mszy św. o godz.18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W poniedziałek 1 maja zapraszam serdecznie na odpust parafialny ku czci Opieki Św. Józefa. Msza św. odpustowa      zostanie odprawiona o godz. 11.00, natomiast nabożeństwo majowe będzie w tym dniu o godz. 10.30.
6. Bardzo serdecznie dziękuję drogim parafianom za wszelkie dary na stół na plebanię. Bóg zapłać.
7. Polecam Przewodnik Katolicki
8. Dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za oddanie się w opiekę Bożemu Miłosierdziu.                                                                                       Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                    ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA PALMOWA 9 KWIETNIA 2017 R.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.14.15
2. W Wielki Poniedziałek od godz.9.00 odwiedzę w Chorych ze spowiedzią i Komunią św. w Niechanowie
3. W Wielką Środę o godz.19.00 rozpocznie się w kościele Droga Krzyżowa, a następnie przejdziemy ul. Parkową do bloków i wrócimy przez ul. Krótką i przy cmentarzu do świątyni. Bardzo proszę o niesienie krzyża stacja I – ministranci, St. II przez scholę, III przez kandydatów do bierzmowania, IV przedstawicieli wioski z Marysina, V – z Arcugowa, VI- Z Nowej Wsi, VII – Miroszki, VIII –Mikołajewice, IX- Goczałkowo, X-Drachowo, XI- Żywy Różaniec , XII- Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej, XIII- rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. XIV- Niechanowo
4. Największe Misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy św. wieczornej Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszamy Drogich Parafian i Gości na przeżywanie Paschy Jezusa:
I. WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Najśw. Sakramentu i Sakra. Kapłaństwa
O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po czym przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i Adoracja Najświętszego Sakramentu . Wielki Czwartek na Mszę św. zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
II. WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa.
O godz.14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz.15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 sprawowanie Misterium Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św., a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Przy grobie będziemy śpiewać Gorzkie Żale W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
III. WIELKA SOBOTA – Dzień Adoracji Pana Jezusa w Grobie

Godz.9.00 Poświęcenie wody i rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w grobie i błogosławieństwo pokarmów
Godz. 9.00 - 10.00 - adorują mieszkańcy Drachowa
Godz.10.00 - 11.00 - mieszkańcy Arcugowa i Goczałkowa
Godz.11.00 - 12.00 - mieszkańcy Marysina
Godz.12.00 - 13.00 - mieszkańcy Mikołajewic
Godz.13.00 - 14.00 - mieszkańcy Nowej Wsi i Miroszki
Godz.14.00 - 15.00 - mieszkańcy ul. Długiej i 22 Lipca
Godz.15.00 - 16.00 - mieszkańcy ul. Różanej, Ogrodowej i Kwiatowej,
bloki mieszkańcy ul. Nowej, XXX-Lecia, Topolowa i Parkowa
Na zakończenie adoracji poświęcenie pokarmów.
Liturgia wieczorna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia o godz.20.00. Będzie odśpiewane orędzie paschalne i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy ze sobą świece.
5. Informuję, że w Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne .
6. Ministranci swoją obowiązkową zbiórkę będą mieli w Wielką Środę o godz.17.00. Natomiast w Piątek i sobotę o godz. 9. 30
7. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Rezurekcja o godz.7.00 z procesją wokół kościoła. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 15.00.
8. Na sprzątanie i porządkowanie terenu przy kościele i wokół cmentarza serdecznie zapraszam chętnych Parafian w Wielki Wtorek o godz. 8.30
9. Bóg zapłać za ofiarowane dary na stół na plebanię.
10. Polecam Przewodnik Katolicki. 

                                                                                                             ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                    Proboszcz  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2 KWIETNIA 2017 r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję Dyrekcji Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjalnej, dziękuję Ośrodkowi Szkolno -           Wychowawczemu, dziękuję Gminnemu Ośrodkowi Kultury, dziękuję Ks. Radosławowi Tuszyńskiemu za głoszone       nauki, dziękuję paniom katechetkom, wszystkim nauczycielom, wychowawcom za dar opieki i obecności na                 rekolekcjach szkolnych. Dziękuję serdecznie młodzieży i dzieciom za dobry udział w rekolekcjach.
2. Dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Trwać będą do środy. Nauki głosi Ojciec Redemptorysta     Kazimierz Mikulski . W środę ofiary złożone na Mszach św. w kościele zostaną przeznaczone dla Ojca                             rekolekcjonisty. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
3. We wtorek 4 kwietnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź wielkanocna w następującym porządku:                    
    od godz. 10.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 z przerwą od godz. 15.45 do 16.15 oraz od 19.00 do 20.15
    Spowiedzi w dekanacie w poniedziałek- Kędzierzyn w środę w Powidzu w czwartek w Mielżynie i Gorzykowie. w         piątek w Ostrowite Prymasowskim, w sobotę we Witkowie.
4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30
5. Gorzkie Żale w Niedzielę Palmową o godz. 14.15.
6. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do grobu pańskiego przekazane od Żywego Różańca.
7. W niedziele Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.
8. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy o godz.13.00. Do wtorku             można się jeszcze zapisać.
9. W Wielką Środę zapraszam Drogich Parafian na wieczorną Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz. 19.00 w       kościele i przejdziemy niektórymi ulicami Niechanowa. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
10. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
11. Serdecznie dziękuję za przyniesione dary dla Domów Pomocy Społecznej w Mielżynie i w Łopiennie. Dary można      przynosić do zakrystii.
12. Z okazji 100 rocz. Objawień Fatimskich można nabyć książeczkę Maryja Objawia się w Fatimie po 3zł Jest to              zarazem cegiełka na kościół.
13. Z wielką radością Informuję Drogich Parafian , że nasza wspólnota na remont dachu na kościele drewnianym            otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy zł.
14. W czwartek sprzed kościoła o godz.5.00 wyjazd młodzieży Gimnazjalnej do Częstochowy.
15. W dniach od 24 do 30 września 2017 roku Parafia przez biuro Smile Travel Łukasza Tomczaka z Kłecka                        organizuje pielgrzymkę do Grobu Jana Pawła II do Rzymu. Trasa pielgrzymki wiedzie przez Velehrad-Wenecję-          Sienę- Rzym- Watykan( środowa audiencja z Ojcem Świętym) Monte Cassino - Asyż- Padwa. Cena pielgrzymki           1600zł. Przy zapisywaniu się proszę przynosić dowód osobisty. I wpłata na pielgrzymkę wynosi 300 zł. od osoby.


                                                                                                                                              Ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                                     Proboszcz 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 MARCA 2017 R.

1. Od poniedziałku 27 marca rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszych szkół niechanowskich.                   Program wywieszony w gablocie.
2. Od przyszłej niedzieli 2 kwietnia rozpoczną się rekolekcje parafialne w naszej wspólnocie i trwać będą do środy 5       kwietnia. Rekolekcje będzie głosił Ojciec Redemptorysta Kazimierz Mikulski ze Szczecinka. Rozpocznie od nauki         sobotniej. Rekolekcje będą trwały do środy. 3. Spowiedź wielkanocna będzie we wtorek 4 kwietnia w ramach             rekolekcji parafialnych
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W piątek o godz.16.00 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
6. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o           godz. 14.15.
7. Polecam Przewodnik Katolicki .
8. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy o godz.13.00. Hasłem                   przewodnim misterium jest „”Oto Człowiek” Można się jeszcze zapisywać.
9. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
10. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu organizujemy z wolontariuszami i Stow. Rodziców Ziemi Niechanowskiej       zbiórkę darów dla Domów Pomocy Społecznej w Mielżynie i w Łopiennie. Możemy pomóc przez podzielenie się z         potrzebującymi wszelkiego rodzaju środkami czystości, pościelami, bielizną, ręcznikami, pieluchami, wszystkim,         co się przyda podopiecznym, a jeśli rodziny włączą się z małym datkiem na ten cel, to będzie góra dobroci. Dary         można przynosić do zakrystii.
11. Z okazji 100 rocz. Objawień Fatimskich można nabyć książeczkę Maryja Objawia się w Fatimie po 3zł.
12. W dniach od 24 do 30 września 2017 roku Parafia przez biuro Smile Travel Łukasza Tomczaka z Kłecka                       organizuje pielgrzymkę do Grobu Jana Pawła II do Rzymu. Trasa pielgrzymki wiedzie przez Velehrad-Wenecję-          Sienę- Rzym- Watykan( środowa audiencja z Ojcem Świętym) Monte Cassino - Asyż- Padwa. Cena pielgrzymki             1600zł.

                                                                                                                             ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                  Proboszcz OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2017r.


1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Proboszcza Józefa Szermenta z       okazji imienin. Po mszy św. udamy się z żałobną procesją i zapalonymi zniczami do jego grobu. Serdecznie                   zapraszam do wspólnej modlitwy.
2. W poniedziałek przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wieczorna Msza św. o godz.18.00         zostanie odprawiona za wszystkich Ojców i Mężczyzn z naszej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej                     modlitwy. Po Mszy św. będzie oddanie się pod Opiekę Św. Józefa.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30
5. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.15.
6. Składka w kościele w drugą niedzielę miesiąca wyniosła 4tys.301zł. Za każdą złożoną ofiarę z całego serca                 dziękuję.
7. Polecam Przewodnik Katolicki .
8. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
9. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy o godz.13.00. Hasłem                  przewodnim misterium jest „”Oto Człowiek” Można się zapisywać u pani Grażyny Kozaneckiej i u proboszcza. Koszt    wyjazdu 20 zł.
10. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu organizujemy z wolontariuszami i Stow. Rodziców Ziemi Niechanowskiej      zbiórkę darów dla Domów Pomocy Społecznej w Mielżynie i w Łopiennie. Możemy pomóc przez podzielenie się z        potrzebującymi wszelkiego rodzaju środkami czystości, pościelami, bielizną, ręcznikami, pieluchami, wszystkim, co    się przyda podopiecznym, a jeśli rodziny włączą się z małym datkiem na ten cel, to będzie góra dobroci.                        Dary można przynosić do zakrystii
11. Dziękuję z całego serca Firmie Zakładu Leśnego „Dąbek” Romana i Mariusza Dobrzyckim za wielkie                            zaangażowanie w uporządkowaniu drzew na cmentarzu i przy murze cmentarnym. Prace zostały wykonane jako        dar dla parafii. Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim panom, którzy pomagali przy porządkowaniu terenu    cmentarza. Dziękuję Parafianom za podstawienie dwóch traktorów z Niechanowa i Goczałkowa. Koszt                          podstawienia dźwigu do prac przy drzewach wyniósł 1.000zł.

                                                                                                                     Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                 Proboszcz
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12 MARCA 2017r.

1. W dzisiejszą niedzielę przed Kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misjonarzy. Jest to dzień modlitwy, postu i             solidarności całego Polskiego Kościoła z misjonarzami. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie polskich     misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w wielu krajach świata. Hasło tegorocznego Dnia Misjonarza to ” Gdzie             misjonarze – tam nadzieja”.
2. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na cele gospodarcze w tym na rachunek za ogrzewanie               kościoła 1822zł. Za każdą złożoną ofiarę z całego serca dziękuję.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30
5. W niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Proboszcza Józefa Szermenta z okazji            imienin. Po mszy św. udamy się z żałobną procesją i zapalonymi zniczami do jego grobu. Serdecznie zapraszam do    wspólnej modlitwy za długoletniego duszpasterza tej parafii.
6. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszam w każdą Niedzielę    Wielkiego Postu o godz. 14.15.
7. Polecam Przewodnik Katolicki .
8. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
9. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy o godz.13.00. Hasłem                  przewodnim misterium jest „”Oto Człowiek” Można się zapisywać u pani Grażyny Kozaneckiej i u proboszcza. Koszt    wyjazdu 20 zł.
10. Jak co roku w okresie W. Postu organizujemy z wolontariuszami i Stow. Rodziców Ziemi Niechanowskiej zbiórkę     darów dla Domów Pomocy Społecznej w Mielżynie i w Łopiennie. Możemy pomóc przez podzielenie się z                       potrzebującymi wszelkiego rodzaju środkami czystości, pościelami, bielizną, ręcznikami, pieluchami, wszystkim,         co się przyda podopiecznym, a jeśli rodziny włączą się z małym datkiem na ten cel, to będzie góra dobroci. Dary         można przynosić do zakrystii                                                                                                                      Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                 ProboszczOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2017 R.


1. Z okazji przypadającego w środę Dnia Kobiet; Wszystkim Niewiastom życzę Bożego błogosławieństwa, pokoju           serca , wielu łask Bożych do wypełnienia swojego powołania i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Środowa                   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie ofiarowana w intencji wszystkich Kobiet z naszej parafii.
2. Panu organiście Tomaszowi z okazji wtorkowych imienin życzymy obfitości łask Bożych, łaski zdrowia, Bożego           bł. i opieki Matki Najświętszej.
3. W piątek o godz.16.00 w kościele, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30
5. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Rafała         Bachora wikariusza z Powidza, zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.15.
6. W przyszłą niedzielę przed Kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misjonarzy. Jest to dzień modlitwy, postu i              solidarności całego Polskiego Kościoła z misjonarzami. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie polskich      misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w wielu krajach świata. Hasło tegorocznego Dnia Misjonarza to ” Gdzie              misjonarze – tam nadzieja”. Można też wspierać posługę misjonarzy poprzez wysłanie wiadomości SMS-owej – na    numer 72032 o treści Misje.
7. W przyszłą niedzielę składka w kościele zostanie przeznaczona na cele gospodarcze.
8. Polecam Przewodnik Katolicki .
9. W czwartek 9 marca o godz.7.00 zaczniemy ścinać drzewa na cmentarzu przy kościele. Zapraszam Drogich                 Parafian do pomocy w porządkowaniu cmentarza i proszę o podstawienie dwóch traktorów do przewiezienia              drewna i gałęzi . Za każdą pomoc z góry dziękuję.
10. Bóg zapłać za dary ofiarowane na stół na plebanię.
11. Wejdźmy w Wielki Post z pragnieniem, aby mocą Chrystusa opierać się pokusom demona, nie chodzić drogami         śmierci, ale pragnąc przez Chrystusa otrzymać życie.


                                                                                                         Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                   ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 LUTEGO 2017 R.


1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.15.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech w tym tygodniu nie zabraknie       modlitwy do Boga o trzeźwość naszego Narodu, naszych rodzin, naszej młodzieży i dzieci.
3. W środę będziemy przeżywali „POPIELEC”. W tym dniu Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 11.00,             16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ( nie ma żadnej dyspensy) czyli jeden posiłek do syta i dwa               ilościowo mniejsze.
4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.17.30
5. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o           godz. 14.15. Kazania pasyjne będzie głosił Ks. Rafał Bachora wikariusz z Powidza. Serdecznie drogich parafian           zapraszam.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wystawienie                       Najświętszego sakramentu i modlitwa o powołania do służby Bożej. W piątek okazja do sakramentu pojednania         od godz.15.30, co pół godziny Komunia św. W sobotę Różaniec o godz.17.30 z Wymianą tajemnic Żywego                   Różańca.
7. Odwiedziny chorych w piątek od godz.9.00 poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie
8. Polecam Przewodnik Katolicki.
9. Bóg zapłać za ofiarowane dary na stół na plebanię.
10.Wytężajmy swe siły wpatrując się w Chrystusa, Który dla naszego odkupienia przyjął mękę i śmierć. Idźmy i              głośmy Ewangelię.
                                                                                                                   Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                            ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2017 R.


1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy. św.
3. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie do kościoła w środę 22 lutego     o godz. 15.30
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.15.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii     św.
5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
6. Polecam Przewodnik Katolicki
7. Składka gospodarcza w drugą niedzielę miesiąca wyniosła 4tys.31 zł. Bardzo serdecznie dziękuję Drogim                     Parafianom i Gościom za każdą złożoną ofiarę na ten cel–Bóg zapłać
8. Niech Bóg ze swoim błogosławieństwem prowadzi nas po drogach kolejnego tygodnia.


                                                                                                     Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LUTEGO 2017 R.1. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na cele                           gospodarcze, w tym na ogrzewanie świątyni.
2. We wtorek święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Polecam Przewodnik Katolicki.
6. Bardzo serdecznie dziękuję drogim parafianom za ofiarowane dary na stół na plebanię.
7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Dąbrowską l. 88 zam. przy ul. Długiej, śp. Zygmunta               Rybickiego l.71 zam. Przy ul. XXX –lecia - pogrzeby odbyły się w tygodniu i śp. Zdzisława Błaszaka l.       73 zam. przy ul. Jasnej - Msza św. pogrzebowa w środę o godz.11.00. Wieczny odpoczynek…
8. Dziękujmy Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty czas ferii.
                                                                                              Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                       Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LUTEGO 2017 R.1. Bardzo serdecznie dziękuję panu kościelnemu i panom strażakom za pracę i poświęcony czas przy rozbieraniu             bożonarodzeniowego wystroju naszej świątyni.
2. W środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego
4. W sobotę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Wspominamy NMP z Lourdes. W tym dniu Msza św. o             godz. 11.00 w intencji wszystkich chorych i seniorów naszej parafii oraz tych którzy leczą, pielęgnują i opiekują         się chorymi i starszymi. Podczas tej Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Serdecznie zapraszam do               wspólnej modlitwy.
5. Polecam Przewodnik Katolicki.
6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na cele gospodarcze, w tym na           ogrzewanie świątyni.
7. Bardzo serdecznie dziękuję drogim parafianom za ofiarowane dary na stół na plebanię.
8. Zwracam się z apelem do tych osób, które z pojemnika na śmieci na nowym cmentarzu czynią sobie miejsce do           wrzucania swoich domowych śmieci i rzeczy, aby nie zapominali, że pojemnik na cmentarzu jest przeznaczony do       wyrzucania rzeczy z cmentarza i tylko z tego miejsca.
9. Sprawozdanie z roku 2016 i tegorocznej kolędy będzie przedstawione parafianom w dniu 19 lutego.
10. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
11. Bóg i Pan niech napełni nas odwagą i uczyni nas znakiem radości i pokoju dla wszystkich, których spotkamy.                                                                                                   Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                           ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 STYCZNIA 2017 R.


1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
2. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwana Świętem Matki Bożej Gromnicznej. 
    W kościele Msze św. z poświęceniem świec o godz.11.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie           świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Świece do poświęcenia mogą być od chrztu św. tych dzieci.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wystawienie           Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do służby Bożej ( szczególnie do zakonów). Natomiast w               I piątek miesiąca od godz.16.00 okazja do spowiedzi świętej. Co pół godziny Komunia św. Po wieczornej Mszy św.     Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Litanią do Serca Pana Jezusa , a w I sobotę miesiąca nabożeństwo                   różańcowe o godz.17.30 z wymianą tajemnic różańcowych.
4. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika patrona od chorób gardła i od chorób                 psychicznych. Podczas Mszy św. I piątkowej, będzie specjalne nabożeństwo o uzdrowienie.
5. Odwiedziny chorych, będą w piątek od godz.9.00 wioski poza Niechanowem, a w sobotę od godz. 9.00                         w Niechanowie.
6. Polecam Przewodnik Katolicki z małą książeczką z modlitwami na każdy dzień na miesiąc luty.
7. Bardzo serdecznie dziękuję za otrzymane dary na stół na plebanię.

P L A N K O L Ę D Y

NIEDZIELA 29.01.2017 od godz. 16.15 ul. Parkowa

PONIEDZIAŁEK 30.01.2017 od godz. 12.00 ul. Ogrodowa i Zacisze początek od stacji benzynowej

WTOREK 31.01.2017 od godz. 10.00 ul. Boczna i Polna 


                                                                                        Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                   proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ZWYKŁA 22 STYCZNIA 2017 R.1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misjonarzy pochodzących z
    naszej Archidiecezji.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. Dziękuję za otrzymane dary na stół na plebanię.
5. Zachęcam do nabywania Przewodnika katolickiego
6. Niech Bóg błogosławi każdej chwili naszego życia.

P L A N    K O L Ę D Y

NIEDZIELA 22.01.2017 od godz. 16.15 ul. Gnieźnieńska i Kolejowa

PONIEDZIAŁEK 23.01.2017 od godz.13.00 ul. Nowa od numeru 28 do 53 dwie strony

WTOREK 24.01.2017 od godz. 13.00 ul. Nowa od numeru 54 do końca dwie strony

CZWARTEK 26.01.2017 od godz. 10.00 ul. Różana od numeru 2 do numeru 30

PIĄTEK 27.01.2017 od godz. 10.00 ul. Różana numery nieparzyste

SOBOTA 28.01.2017 od godz. 10.00 ul. Różana od numeru 32 do numeru 52

NIEDZIELA 29.01.2017 od godz. 16.15 ul. Parkowa

PONIEDZIAŁEK 30.01.2017 od godz. 12.00 ul. Ogrodowa i Zacisze początek od stacji benzynowej

WTOREK 31.01.2017 od godz. 10.00 ul. Boczna i Polna 

                           
                                                                                                        ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                 Proboszcz 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 STYCZNIA 2017 R.

1. W środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
2. W drugą niedzielę miesiąca składka w kościele wyniosła 4tys. 035 zł. Za każdą złożoną ofiarę bardzo serdecznie dziękuję - Bóg zapłać!
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.
5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misjonarzy pochodzących z naszej Archidiecezji.
6. Dziękuję za otrzymane dary na stół na plebanię.
7. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Życzę wszystkim Babciom i Dziadkom Bożego błogosławieństwa, łaski zdrowia i opieki Matki Bożej, a zmarłym babciom i dziadkom niech Bóg da radość wieczną.
8. Trwają odwiedziny kolędowe: Przypomnę , że dzisiaj kolęda g.16.15 ul. Jasna nr 4 , ul. Pogodna i Krótka
9. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Mariusza Jerzewskiego l. 49 zam. w Niechanowie przy ul. 22 Lipca. Dobry Jezu a nasz….


P L A N     K O L Ę D Y 

PONIEDZIAŁEK 16.01.2017 od godz. 13.00 ul. Długa od nr 26 do 44 dwie strony

ŚRODA 18.01.2017 od godz. 13.00 ul. 22 Lipca numery od 1 do 15 dwie strony z ul. Brzozową

CZWARTEK 19.01.2017 od godz. 13.00 ul. 22 Lipca numery od 16 do 33 dwie strony

PIĄTEK 20.01.2017 od godz. 13.00 ul. 22 Lipca numery od 36 do 76

SOBOTA 21.01.2017 od godz. 10.00 ul. Nowa od nr 3 do 27 dwie strony

NIEDZIELA 22.01.2017 od godz.16.15 ul. Gnieźnieńska i Kolejowa

PONIEDZIAŁEK 23.01.2017 od godz. 13.00 ul. Nowa od nr 28 do 53 dwie strony

WTOREK 24.01.2017 od godz.13.00 ul. Nowa od nr 54 do końca dwie strony

                       
                                                                                                   ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                           Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
8 STYCZNIA 2017 R.

1. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła i nasze cele gospodarcze
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3. Polecam Przewodnik Katolicki
4. Biuro parafialne podczas kolędy będzie czynne w poniedziałek i środę od 9.00 do 10.00
5. Serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.P L A N      K O L Ę D Y

NIEDZIELA 08.01.2017 od godz. 16.15 - Niechanowo ul. Jasna blok nr 2

PONIEDZIAŁEK 09.01. 2017 od godz.14.00 - Niechanowo ul. Jasna blok nr 1

ŚRODA 11.01. 2017 od godz. 13.00 - ul. XXX- Lecia od nr 1 i Słoneczna

CZWARTEK 12.01. 2017 od godz.13.00 - ul. Brzozowa i ul. Topolowa

PIĄTEK 13.01. 2017 od godz. od godz. 13.00 - ul. Kwiatowa Zielona , Lipowa , i Wierzbowa

SOBOTA 14.01. 2017 od godz.10.00 - ul. Długa numery od 4 do 25 dwie strony

NIEDZIELA 15.01. 2017 od godz. 16.15 ul. Jasna dom nr 4, ul. Pogodna i Krótka

PONIEDZIAŁEK 16.01.2017 od godz. 13.00 ul. Długa numery od 26 do 44 dwie strony 


                                                                                                                          ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                                    Proboszcz OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI
NOWY ROK 2017 R.W pierwszym dniu Nowego Roku Kościół wskazuje nam Maryję i chce nam powiedzieć, że przyszłość, z całą jej niepewnością, najlepiej, bo po dziecięcemu ubezpieczymy w dłoniach Matki Jezusa i naszej.

Życzę Wam, Drodzy Parafianie i Goście: Niech Nowy Rok będzie wolny od wszelkich kłopotów, niosąc dużo zdrowia i wiele Bożych łask. Niech Jezus Chrystus Książe Pokoju udzieli go narodom i każdemu z nas, abyśmy oddając się pod opiekę Boga, budowali świat z Jego mocą, siłą i Miłością. Szczęść Boże na Nowy Rok!

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne zmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Eucharystii poświęcenie kredy i kadzidła. Składka w tym dniu przeznaczona zostanie na Krajowy Fundusz Misyjny i wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki, którzy w liczbie 2tys. pracują w 97 krajach na wszystkich kontynentach.

4. W I Sobotę miesiąca o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.
5. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna się w liturgii okres zwykły.
6. Dziękuję za otrzymane dary na stół na plebanię.

7. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła.

8. Odwiedziny chorych będą w lutymPlan Kolędy

PONIEDZIAŁEK 2.01.2017 od godz. 10.00 - Arcugowo początek
od państwa Lazarek

WTOREK 3.01. 2017 od godz. 10.00 Nowa Wieś – od nr 16
ŚRODA 4.01. 2017 od godz. 10.00 Drachowo –początek od Blinek

CZWARTEK 5.01.2017 od godz. 10.00 Miroszka od numeru 1

SOBOTA 7.01.2017 od godz. 10.00 Niechanowo ul. Jasna
blok nr 3

NIEDZIELA 8.01.2017 od godz.16.00 ul. Jasna blok nr 2
PONIEDZIAŁEK 9.01.2017 od godz. 14.00 ul. Jasna blok nr 1

                                                                                                                ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                        Proboszcz 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 GRUDNIA 2016 R.


1. W środę wspomnienie Świętych Młodzianków Męczenników oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W piątek przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

3. W sobotę kończymy jeszcze jeden Rok Pański. Z serc naszych dobywa się dziękczynne Te Deum za wszystkie łaski jakie otrzymaliśmy. To również pora na rachunek sumienia i refleksję. Na takie spotkanie zapraszamy Drogich Parafian i Gości w ten dzień o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. ,a po niej nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W najbliższą niedzielę przypada Nowy Rok 2017.

5. Od środy rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie. Zadbajmy o religijny wymiar spotkania postawienie krzyża i zapalonych świec, wody święconej oraz o wyłożenie Księgi Pisma Świętego. Ofiary zebrane podczas kolędy zostaną przeznaczone na nowy dach części drewnianej naszej świątyni. Parafia złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie dla zabytku jakim jest nasz Kościół. Całość prac została wyceniona na 900 tysięcy zł.

Plan Kolędy

środę 28.12.2016 od godz. 10.00 Goczałkowo od nr 2

czwartek 29.12.2016 od godz. 10.00 Marysin od numeru 1

piątek 30.12.2016 od godz. 10.00 Mikołajewice od nr 1

Poniedziałek 2.01.2017 od godz.10.00 Arcugowo początek od państwa Lazarek

                                                                                                                         
                                                                                                                          ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                    Proboszcz 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2016R.

Świętując radośnie Boże Narodzenie i patrząc na Dziecię leżące w żłobie, pamiętajmy : Do Niego należy czas i wieczność, a my wraz z Nim przemierzając naszą codzienność w pielgrzymce wiary, uczestniczmy w Jego dziele odkupienia i przemieniajmy świat ,który został nam dany. Obyśmy Panu i Królowi umieli dochować wierności i byli wrażliwi na wszelkie Boże znaki czasu, a szczególnie na Jego przychodzącą Miłość w tę Świętą Noc.
Szczęść Boże!


1. Serdecznie Dziękuję Drogim Parafianom, którzy włożyli tyle trudu i pracy w przygotowanie naszego Kościoła do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję bardzo panu Romanowi Dobrzyckiemu za zbudowanie tegorocznej szopki, oraz dziękuję panom i Strażakom OSP Niechanowo za pomoc w ustawieniu tej Bożonarodzeniowej szopki, również dziękuję ministrantom Robertowi i Kacprowi. Dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła, ich przywiezienie , ustawienie i dekorację. Dziękuję panu Tomaszowi naszemu organiście i kościelnemu za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz naszej wspólnoty. Wszystkim za dar pracy, pomocy i okazanego serca składam serdeczne Bóg zapłać!
2. Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Ochotniczemu Hufcowi Pracy wraz z nauczycielami za wykonanie i zainstalowanie dodatkowych okien w naszej świątyni, dzięki, którym będzie cieplej. Dziękuję panu Andrzejowi Mikołajczakowi za wykonaną nową szafkę do zakrystii w darze dla naszej parafii.
3. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
4. Dzisiaj dalsze Msze św. o godz. 8.30, 11.00 i 15.00
5. Serdecznie zapraszam na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku dzisiaj i jutro o godz.14.15
6. Taca z pasterki przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
7. Jutro święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka w kościele przeznaczona zostanie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
8. Od środy 28 grudnia od godz. 10.00 rozpocznę odwiedziny duszpasterskie od miejscowości Goczałkowo - od numeru 2
W czwartek 29.12. od godz. 10.00 Marysin - od numeru 1
W piątek 30.12. 2016r. Mikołajewice - od godz. 10.00 od numeru 1
Uprzejmie proszę o podstawienie samochodu.
9. Bóg zapłać za wspólne przeżywanie Narodzin Boga i wpatrywanie się w żłóbek, znak nadziei dla każdego z nas. Niech Bóg Wcielony błogosławi i prowadzi nas drogą prawdziwego człowieczeństwa, abyśmy byli uczniami Chrystusa we wspólnocie Kościoła.


                                                                                                        ks.Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA ADWENTU 18 GRUDNIA 2016 R.1. Najwspanialszym dla wszystkich dniem i wieczorem roku jest Wigilia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, lektura Pisma św., dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd, a także udział we Mszy św. w Świętą Noc Bożego Narodzenia.
2. Odwiedziny chorych w poniedziałek od godz.9.30 wioski poza Niechanowem, a od godz. 12.00 w Niechanowie.
3. We wtorek 20 grudnia spowiedź Adwentowa w naszym kościele. Spowiadać będziemy od 10.30 do 12.00 i
od 15.00 do 17.15 z przerwą od godz. 16.00 do 16.30
oraz wieczorem od godz. 19.00 do 20.00
4. W środę zakończenie rorat.
5. W środę o godz.17.00 w kościele zbiórka wszystkich ministrantów.
6. W sobotę Msza św. o godz.8.00
7. Pasterka w KOŚCIELE o godz. 24.00 – taca z pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W U r o c z y s t o ś ć B o ż e g o N a r o d z e n i a pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
8. W poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona zostanie na utrzymanie KUL-u. Godziny Mszy św. jak w niedzielę
9. Opłatki wigilijne i świece małe można nabyć w zakrystii po Mszach świętych.
10. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na cele gospodarcze w drugą niedziele miesiąca. Składka wyniosła 3tys.878zł. Jestem wdzięczny Wam Drodzy parafianie , że mimo zbliżających się świąt i związanych z nimi wydatków złożyliście ofiary na kościół. Bóg zapłać.
11. Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.
12. Polecam Przewodnik Katolicki
13. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
14. Bóg zapłać za wspólne oczekiwanie na przychodzącego Pana, który pragnie obdarzyć nas miłością i swoim błogosławieństwem.


                                                                                                                   Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                            Proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2016R.


1. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. 13 grudnia 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się do Boga o         błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Królowej Polski.
2. RORATY w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
4. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na dekorację kościoła i nasze cele     gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę z serca dziękuję.
5. Opłatki wigilijne i świece Caritas na pomoc dzieciom w cenie: świeca kula 12 zł. mała świeca 6 zł. można nabyć w     zakrystii.
6. Spowiedź Adwentowa będzie w naszej parafii we wtorek 20 grudnia. Natomiast w tym tygodniu spowiadać                 będziemy w piątek w Mielżynie, a w sobotę we Witkowie ( od godz.14. 00do 17.30 )
7. Zostały zamontowane w kościele promienniki ciepła Term2000 z firmy Teo Term specjalizującej się w ogrzewaniu     obiektów sakralnych. Promienniki zostały zawieszone na tylnej ścianie kościoła i w bocznej kaplicy, aby dogrzać         tę cześć świątyni. Koszt to 2300zł.
8. Dziękuję za dary na stół na plebanię.
9. Polecam Przewodnik Katolicki
10. Drodzy Parafianie i Goście, w tym czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia bądźmy uważni i nie dajmy się nabrać tym , którzy chodzą po domach i chcą wyłudzić pieniądze na cele charytatywne. Z Caritasu i innych organizacji, nikt nie jest upoważniony do zbierania pieniędzy po domach.                                                                                                   Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                           Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2016 R.

1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Katolików i Kościoła na Wschodzie.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.
4. RORATY w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
5. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
6. W piątek o godz.16.15 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do
I Komunii św.
7. Opłatki wigilijne i świece Caritas na pomoc dzieciom w cenie: świeca kula 12 zł. mała świeca 6 zł. można nabyć w zakrystii.

8. W przyszłą III niedzielę adwentu o godz.15.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich małżonków z naszej parafii i również gości . Msza św. będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz specjalnym błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. Bardzo proszę małżonków , aby tym razem byli obok siebie co ułatwi odnowienie przyrzeczeń, a jeśli któryś z małżonków nie może przyjść to proszę łączyć się duchowo. Serdecznie zapraszam na to szczególne wydarzenie.

9. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składaka w kościele
zostanie przeznaczona na wystrój kościoła na Boże Narodzenie i nasze cele gospodarcze.
10. W naszej parafii w przyszłą niedzielę przypada czuwanie i adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Uczynimy to po Mszy św. o godz.8.30 do Mszy św. o godz.11.00

11. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone życzenia z okazji św. Andrzeja, te grupowe i indywidualne, kwiaty, prezenty i dary na stół, a przede wszystkim za modlitwę – z głębi serca składam serdeczne Bóg zapłać!

12. ” Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa”.w
Św. Jan Paweł II w Encyklice „Odkupiciel człowieka”


                                                                                                              ks.Andrzej Ziółkowski
                                                                                                                                    Proboszcz 


  OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2016 R.
    20 LISTOPADA 2016 Roku

1. Dzisiaj już ostatnia niedziela w cyklu roku liturgicznego w Kościele.
    Na zakończenie roku liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Uroczystość ta stawia             przed nami prawdę, że na końcu wszystkich czasów staje Chrystus – Król. Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej       Ojczyzny odmawiamy Jubileuszowy Akt oddania się Jezusowi jako Królowi i Naszemu Panu.
2. W dzisiejszą niedzielę kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
4. W piątek po wieczornej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego                   Narodzenia, do naszego spotkania ze Zbawicielem.
6. W przyszłą niedzielę 27 listopada Odpust ku czci św. Andrzeja Apostoła w Kędzierzynie. Uroczysta Msza św. o             godz. 12.00
7. Składka gospodarcza w drugą niedzielę miesiąca wyniosła 3tys. 928 zł. Bardzo serdecznie dziękuję za każdą               złożoną ofiarę na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary na naszych braci i siostry w Iraku.Zebrano 634 zł.
8. Polecam Przewodnik Katolicki
9. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
10.Pozwólmy Jezusowi Chrystusowi, Królowi Miłości, podbić nasze serca i dajmy się Jemu prowadzić                                przyjmując Boże błogosławieństwo.
                                                                                              Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                                       ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 LISTOPADA 2016 R.


1. W dzisiejszą niedzielę przypada w Kościele w Polsce VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą szczególną modlitwą i wsparciem materialnym obejmujemy nasze Siostry i Braci w Iraku. Ofiary na ten cel, będziemy mogli złożyć przed kościołem.

2. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na malowanie kościoła oraz na zobowiązania parafii do Kurii Metropolitalnej w wysokości 7tys.707 oraz na Seminarium 2tys.300zł.

3. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne po 5 zł.

4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. za naszą Ojczyznę w Dzień Niepodległości.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W środę o godz.15.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania

7. Kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie w piątek o godz.16.30 do kościoła.

8. W piątek po wieczornej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przygotowujemy się do tego wydarzania przez odmawianą codziennie od 10 listopada Nowennę. We wszystkich parafiach naszej ojczyzny odbędzie uroczysta proklamacja oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi naszej Ojczyzny naszych miast i wsi, naszych parafii i naszych rodzin.


10. Polecam Przewodnik Katolicki

11. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.                                                                                    Ks. Andrzej Ziółkowski
                                                                                             Proboszcz


     OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LISTOPADA 2016 R.


1. Do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych

2. Od dzisiejszej niedzieli zostały czytane wymienianki roczne i półroczne. Jest jeszcze możliwość składania wymienianek.

3. We wtorek o godz. 16.15 w kościele katecheza parafialna dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św.


4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .

5. W piątek 11 listopada o godz.11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w 98 rocznicę uzyskania niepodległości. Msza św. została zamówiona przez Urząd Gminy z panem Wójtem. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Pamiętajmy w tym dniu o poległych i pomordowanych, za Polskę i Wolność. Do udziału we mszy św. zapraszam poczty sztandarowe. Pamiętajmy też o wywieszeniu naszych narodowych flag.

6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na malowanie kościoła oraz na zobowiązania parafii do Kurii Metropolitalnej i Seminarium.


7. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele w Polsce VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą szczególną modlitwą i wsparciem materialnym obejmujemy nasze Siostry i Braci w Iraku. Ofiary na ten cel, będziemy mogli złożyć przed kościołem.

8. Polecam Przewodnik Katolicki

9. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę porządkowe przed Uroczystością Wszystkich Świętych..

10. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

11. Ufajmy Bogu, bowiem Bóg żyje wraz z nami.

                                                                                                                               Ks. Andrzej Ziółkowski                                                                                                                                                                           ProboszczOGŁOSZENIA PARAFIALNE
NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA 4 WRZEŚNIA 2016 R.


1.Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. dożynkowej; za wspólną modlitwę i trwanie w                dziękczynieniu wobec      Boga Stwórcy nieba i ziemi. Dziękuję delegacji wieńcowej z naszej parafii, która w tym        roku reprezentowała dekanat witkowski na    Archidiecezjalnych Dożynkach w Kawnicach.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek 8 września Święto Narodzenia NMP i tradycyjnie z nim związane jest poświęcenie ziarna siewnego.         Poświęcenie ziarna na Mszy św. o godz.18.00

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego

5. W piątek o godz. 16.30 spotkanie dla ministrantów i kandydatów. Na to spotkanie serdecznie zapraszam,                     chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu.

6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele zostanie przeznaczona na spłatę malowania. Bóg zapłać         za dotychczasowe     złożone ofiary zarówno te w kościele jak i te indywidualne.

7. Polecam Przewodnik Katolicki.  

8. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię.

9. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Zofię Kwaśniewską l. 64 zam. przy ul. 22 Lipca. Pogrzeb odbył się w piątek .         Dobry Jezu….


                                                                                                                                   Ks. Andrzej Ziółkowski 
                                                                                                                                            Proboszcz
Kliknij, aby edytować treść...
Strony www dla firm - szybko i za darmo!