PROMOCJA KSIĄŻKI "ZIEMIA CZERWONEJ RÓŻY"

2015-09-21 16:42:23, komentarzy: 0

W niedzielę 21 września zaprezentowana została książka "Ziemia czerwonej róży", autorstwa kl. Rafała Wojciechowskiego i ks. Leszka Zycha. Książka ta opisuje historię Gminy Niechanowo, naszej Parafii, kościoła, zawiera życiorysy wszystkich dwudziestu pięciu proboszczów oraz opisuje powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Została ona oparta na pracy magisterskiej księdza Leszka, który pisał o historii niechanowskiej parafii. Książkę można było nabyć po każdej Eucharystii, jest ona jeszcze dostępna w zakrystii i w biurze parafialnym. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie remontu naszego kościoła parafialnego. Jak mówili autorzy w trakcie promocji: "Chcemy, aby ta publikacja nie była tylko trwałym znakiem pamięci o historii Niechanowa, ale także cegiełką na wsparcie remontu kościoła parafialnego".

Książka jest kolejnym elementen cyklu "Niechanowo pamięta...". Został on zapoczątkowany w czerwcu br. publikacją autorstwa Aurelii i Zbigniewa Bręklewiczów oraz ks. Leszka Zycha: "Biskup Jan Michalski - Proboszcz z Niechanowa". Wtedy też przeżywaliśmy w Niechanowie Dzień Pamięci o bp. Janie, w którym uczestniczył m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jak podkreślają autorzy, w Niechanowie jest wielu ludzi, którym zależy na dobru tutejszej Wspólnoty i wydając tę książkę, chcieli w jakiś sposób dać tej trosce wyraz. Ową troskę zauważył również Ksiądz Prymas, którego słowa umieszczone są na odwrocie książki: "Dziękuję księdzu kanonikowi Andrzejowi Ziółkowskiemu (...) oraz wszystkim wiernym za ich troskę o duchowe i materialne budowanie tutejszej wspólnoty, w oparciu o szczególne dary, jakich Opatrzność hojnie udzieliła mieszkańcom tej ziemi."