PROMOCJA KSIĄŻKI "ZIEMIA CZERWONEJ RÓŻY"

2015-09-21 16:42:23, komentarzy: 0

W niedzielę 21 września zaprezentowana została książka "Ziemia czerwonej róży", autorstwa kl. Rafała Wojciechowskiego i ks. Leszka Zycha. Książka ta opisuje historię Gminy Niechanowo, naszej Parafii, kościoła, zawiera życiorysy wszystkich dwudziestu pięciu proboszczów oraz opisuje powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Została ona oparta na pracy magisterskiej księdza Leszka, który pisał o historii niechanowskiej parafii. Książkę można było nabyć po każdej Eucharystii, jest ona jeszcze dostępna w zakrystii i w biurze parafialnym. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie remontu naszego kościoła parafialnego. Jak mówili autorzy w trakcie promocji: "Chcemy, aby ta publikacja nie była tylko trwałym znakiem pamięci o historii Niechanowa, ale także cegiełką na wsparcie remontu kościoła parafialnego". 

Książka jest kolejnym elementen cyklu "Niechanowo pamięta...". Został on zapoczątkowany w czerwcu br. publikacją autorstwa Aurelii i Zbigniewa Bręklewiczów oraz ks. Leszka Zycha: "Biskup Jan Michalski - Proboszcz z Niechanowa". Wtedy też przeżywaliśmy w Niechanowie Dzień Pamięci o bp. Janie, w którym uczestniczył m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jak podkreślają autorzy, w Niechanowie jest wielu ludzi, którym zależy na dobru tutejszej Wspólnoty i wydając tę książkę, chcieli w jakiś sposób dać tej trosce wyraz. Ową troskę zauważył również Ksiądz Prymas, którego słowa umieszczone są na odwrocie książki: "Dziękuję księdzu kanonikowi Andrzejowi Ziółkowskiemu (...) oraz wszystkim wiernym za ich troskę o duchowe i materialne budowanie tutejszej wspólnoty, w oparciu o szczególne dary, jakich Opatrzność hojnie udzieliła mieszkańcom tej ziemi."

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTW:

Niedziele i Uroczystości - godz. 8.30, 11.00 i 15.00
Dni powszednie - godz. 18.00
Święta zniesione - godz. 11.00, 16.00 i 18.00

Środa - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek - Koronka do Miłosierdzia Bożego
I czwartek miesiąca - modlitwa o powołania
I piątek miesiąca - Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

BIURO PARAFIALNE CZYNNE:

Poniedziałki - godz. 9.00-10.00
Środy - godz. 9.00-10.00 i 19.00-20.15
Narzeczeni po uprzednim umówieniu się.

Wyszukiwarka

Strony www dla firm - szybko i za darmo!